Chystám povídku?

28. října 2013 v 21:20 | Kallipsa |  Povídky
Opět dostávám tu náladu, kdy mi nejde kreslit a nemám na to ani trpělivost a probouzí se ve mě takový ten, pro mnohé děsivý, literární duch. Mé psaní hodně zhoršilo, (místo na výmluvu: protože jsem dlouho, předlouho nepsala nic pořádného) takže u čtení mých "povídek" nejspíš nepůjde o kulturu, ale spíš o przdění češtiny. I tak ovšem doufám, že až (a jestli vůbec) něco dopíšu, tak snad nepohrdnete a zkritizujete mi to od začátku až do konce!
Kritika je totiž skvělá věc jak mě nakopnout k hádkám nebo lepšímu psaní ... přijde na to jakou mám náladu :D, ale už jsem se dlouho nehádala (takovýá škoda -.-)

No aby tento článek nebyl jen o blbém plácání hodím sem i ukázku z připravované slátaniny. Snad vás to neodradí, ba právě naopak! Poznámky o mém hrozném pravopisu očekávám, ale já mám prostě prázdniny a na češtinu jsem vždycky byla strašná lama! :/

"Mladík vstoupil do ošuntělého stanu s bázlivým pohledem. Nečekaje na vyzvání usadil se naproti zahalené ženy jako by doufal, že když udělá všechny tyto pohyby co nejrychleji, opadne z něj strach a tajemná osoba naproti něj nepostřehne jeho nervozitu.


"Já … přišel jsem kvůli jedné dívce …" zadrmolil mladík. Jeho hlas několikrát zakolísal, hra na hrdinu skončila. Bál se a nemohl si pomoci. Žena před ním byla velmi známá a velmi obávaná věštkyně. Nikdo nikdy nevěděl, s čím od ní odejde. Někdo s odpověďmi na otázky, na které se neptal, jiný zase bez odpovědí, ale šťastný. Prý dokázala zranit jediným slovem či zmrazit pohledem. Chlapec slyšel i příběhy o tom, jak jediným dotekem vysála život z muže, který ji urazil.
Zahalená osoba naproti mladíka odhalila ruku, jež působila dojmem mrtvolné bledosti. Kostnaté prsty zabubnovaly v krátkém rytmu o desku stolu a mladík okamžitě pochopil. Z váčku u pasu vytáhnul dva stříbrňáky a posunul je po stole ke svícnu, který stál v půli cesty k ruce zahalené ženy.
"Jsem tu kvůli dívce, která mě nechce!" vyhrknul opět mladík, tentokrát s větší důvěrou v hlase. "Vysmívá se mi, že jsem stále jen panoš. Prý své srdce dá jen nějakému rytíři. Já ovšem nepocházím ze vznešeného rodu, takže …" odmlčel se a smutně sklopil oči. Dříve než mohl pokračovat ozval se z hloubi kápy chraptivý hlas.
"Tvá milá není ta, kterou by tvé srdce mělo chválit a obdivovat. Je rozmazlená a hloupá. Najdeš si jinou, z nižší vrstvi, ovšem budeš s ní šťastný!" slova jako vy k němu doléhala z jiného světa. Vše se ve stanu neobvykle rozléhalo, až z toho šel strach. "Stačí si věřit a budeš šťastný!"
Rukou pokynula mladíkovi, aby odešel, a když zůstala sama, sundala kápi a shrábla ze stolu mince. Pod stínem kapuce, kterou měla do teď staženou až do obličeje, se skrývala ohavná tvář mladé ovšem znetvořené ženy. Na obou lících měla tři dlouhé šrámy, které i když byli již dlouho zahojené, stále plály rudou barvou. Oči byly přetažený bílým povlakem slepoty a rámovány zcela průhlednými řasy. Celkový dojem bledosti a nevýraznosti doplňovaly i dlouhé po pás bílé vlasy, nyní stažené do jednoduchého copu.

Žena vstala, pro dnešek to byl poslední zákazník. I přes svůj handicap se pohybovala s jistotou a ladností. V jejich pohybech byla určitá nepopsatelná krása, aura, která ji oplývala, jako moře omývá ruby, když plave. Sfoukla svíčky a po tmě přešla kolem stolu k východu. Většinou nevycházela ze svého plátěného útočiště hlavním vchodem, vlastně většinou nevycházela vůbec, ale dnes ji něco táhlo do víru dění. Rychlým pohybem ukryla vlasy i obličej pod rudou kápy a vydala se do davu lidí. I když obloha již setměla před dlouhou dobou, obyvatelé malého městečka na východě země, si užívali příjezd komediantů, jak nejlépe uměli. Pili, zpívali, tancovali a v neposlední řadě také utráceli našetřené peníze za zbytečnosti a drobné radosti. "

- Nechala jsem se trochu inspirovat tímto obrázkem :)


Zdroj obrázku: Lady-Stoneheart
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lilith-visage lilith-visage | Web | 28. října 2013 v 21:49 | Reagovat

kritika je dobrá vec podľa mňa, posunie ťa vpred.. teda ak to niekto nerobí úmyselne aby ťa ponížil alebo zdeptal :)

a btw áno som to ja, baba je úplne geniálna s tým dizajnom :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama