Říjen 2013

Mary Doodles

30. října 2013 v 22:41 | Kallipsa |  Tutorials draw
Opět jsem jako správný průzkumník čmuchala na youtube a narazila jsem (nebo spíše youtube mi doporučil) jednu velmi ... VELMI šikovnou umělkyni. Nejsem si jistá, ale asi je ze Španělska (ješt jsem si o ní nic nehledala, protože prostě nezvládám divit se jejím kresbám a ještě něco hledat!)
Kreslí větinou (zatím jsem viděla jen) vodovkama a tuží. Její obrázky jsou originální, krásné, působivé a mají v sobě určité nepopsatelné kouzlo, které mnoha umělcům chybí (třeba mě ... :D ovšem já zatím nejsem umělec!)

.... asi by se o ní dalo napsat ještě mnoho - jako třeba že je to to i správná youtuberka, protože její videa jsou udělaný vážně dobře, ale to dám stranou .....
posuďte sami, a když tak mi napište co si o ní myslíte :)


Její účet: ZDEMoje GLÁDY!

30. října 2013 v 17:11 | Kallipsa |  Módní sny
Asi jsem se vám ještě nechlubila, že mám nové glády ^^. Je to už nějaká doba (asi 2 - 3 týdny) a úplně jsem si je zamilovala!
Mám černé, dvacetidirkové Steelky se zipem na straně
(bez zipu by to byla jasná sebevražda - kdo by si to pořád zavazoval X.x )

První dny s těmato krasotinkama mě nohy bolely jak čert. Měla jsme odřené paty a modřiny na kotníku. Stal se z toho takový boj - "kdo z koho" mezi mýma nohama a gládama. Buď to se přizpůsobí boty nebo nohy. Dnes už v nich trajdám bezbolestně a řekla bych, že to skončilo remízou, i když se někdy ještě chytnou a třeba mě zabolí palec a tak ... ale to je spíš takové škádlení, oproti prvním dnům :D

Takže vřele doporučuji! Glády jsou fajn :)Bezďák

30. října 2013 v 11:12 | Kallipsa |  Kreslím

Tak tady je jen taková kravina. Čmárala jsem si do sešitu a docela se mi to líbilo, takže jsem to vyfotila, hodila do Painting Tool a vybarvila. Opravdu to není moc pečlivá práce, ale i tak se mi to docela líbí. Co myslíte vy?

Chystám povídku?

28. října 2013 v 21:20 | Kallipsa |  Povídky
Opět dostávám tu náladu, kdy mi nejde kreslit a nemám na to ani trpělivost a probouzí se ve mě takový ten, pro mnohé děsivý, literární duch. Mé psaní hodně zhoršilo, (místo na výmluvu: protože jsem dlouho, předlouho nepsala nic pořádného) takže u čtení mých "povídek" nejspíš nepůjde o kulturu, ale spíš o przdění češtiny. I tak ovšem doufám, že až (a jestli vůbec) něco dopíšu, tak snad nepohrdnete a zkritizujete mi to od začátku až do konce!
Kritika je totiž skvělá věc jak mě nakopnout k hádkám nebo lepšímu psaní ... přijde na to jakou mám náladu :D, ale už jsem se dlouho nehádala (takovýá škoda -.-)

No aby tento článek nebyl jen o blbém plácání hodím sem i ukázku z připravované slátaniny. Snad vás to neodradí, ba právě naopak! Poznámky o mém hrozném pravopisu očekávám, ale já mám prostě prázdniny a na češtinu jsem vždycky byla strašná lama! :/

"Mladík vstoupil do ošuntělého stanu s bázlivým pohledem. Nečekaje na vyzvání usadil se naproti zahalené ženy jako by doufal, že když udělá všechny tyto pohyby co nejrychleji, opadne z něj strach a tajemná osoba naproti něj nepostřehne jeho nervozitu.

Kyary pamyu pamyu

25. října 2013 v 22:00 | Kallipsa |  Komentář reality
Někdy mě opravdu zaráží co lidé dokáží pro slávu spáchat. Ano říkám spáchat, protože ono video, které je pod článkem je spácháno .... ne natočeno *zamyšleně poklepácá prstem o bradu a uvažuje jestli poznáte rozdíly.*
Musím ovšem přiznat, že u takových videí dokážu vydržet až do konce. Opravdu mě totiž zajímá co zpěvačka, případný pachatel za kamerou ještě vymyslí. Někdy se u toho i pobavím. (není nad to, když se vaše noční můry promění na sexy holky s maskou na hlavě a začnou tancovat!!!)
No není co bych jiného dodala, snad jen příjemnou podívanou :D


Speedpaint - Princess Stocking

25. října 2013 v 21:54 | Kallipsa |  Tutorials draw

Opět další skvělé video zrychlené kresby. Hrozně se mi líbí, jak tito zkušení umělci dokáží pár tahy, na oko jednoduchými, vykouzlit tak jedinečné, krásné dílo.
Asi toho sem budu přidávat víc, protože mě to opravdu fascinuje a, i když se budu opakovat, si myslím, že z takových videí se dá naučit vážně hodně. Stačí se jen správně dívat :)

PS: Děkuji všem, kteří se vyjádřili k mému velmi depresivnímu článku. Byl psán v prazvláštním rozpoložení a šlo hlavně o to vypsat se z něj. Nebylo to myšleno moc vážně, spíše jako zvláštní úvaha, protože až na velmi temné chvilky, kterou jistě byla i ona chvíle kdy jsem psala ten článek, mám podobné názory na sebevraždu a život jako se vyjádřila Matryoshka tedy - lidé, kteří spáchají sebevraždu jsou srabové a neumí se životu postavit, případně psychicky nemocní jedinci.

Vražda-sebe

23. října 2013 v 20:20 | Kallipsa |  Pocity
Už jste někdy přemýšleli o sebevraždě? Já ano. Poslední dobou až moc často. Vím, že jsem na to moc zbabělá, než abych se zabila, a v hloubi duše vím, že bych ani nechtěla umřít, ale myslím na to. Mnohdy mi to přijde jako jediné východisko z mé situace. Z mé obyčejné všední situace, která mě hrozně trápí a přitom pro ostatní by byla lehce zvládnutelná.
Dokonce bych i věděla, co napsat do dopisu na rozloučenou.
"Nakonec jsem nebyla tak zbabělá! Omlouvám se za ten bordel na podlaze, ale nechtělo se mi chodit pro kýbl. I když krev asi nepůjde už použít, ráda bych, aby mé orgány byly na něco využity, pokud to teda ještě půjde. Když jsem byla k ničemu jako celek, tak snad posloužím dobré věci po kouskách."
Je to dost morbidní, ale když sedíte v temném pokoji, čumíte jen na světélkující čísla na budíku, nic lepšího vás většinou nenapadne, hlavně když přemýšlíte nad tak blbou věcí.
Když si to teď zpětně čtu, je ten článek o hovnu, ale docela mě to uklidnilo. Vůbec nevíte o co jde, nevíte jaké mám problémy, jak malicherné kraviny to jsou kvůli kterým myslím na tak "vážnou věc", ale mě to uklidnilo. Vypsala jsem se někomu, protože lidé, kterým říkám kamarádi by tohle nechtěli slyšet. Nadali by mi zato, báli by se o mě .... a asi by to bylo všechno zbytečné, protože já jsem stejně moc zbabělá na to, abych si podřízla žíly.

Dodáno později:
PS: Děkuji všem, kteří se vyjádřili k mému velmi depresivnímu článku. Byl psán v prazvláštním rozpoložení a šlo hlavně o to vypsat se z něj. Nebylo to myšleno moc vážně, spíše jako zvláštní úvaha, protože až na velmi temné chvilky, kterou jistě byla i ona chvíle kdy jsem psala ten článek, mám podobné názory na sebevraždu a život jako se vyjádřilaMatryoshka tedy - lidé, kteří spáchají sebevraždu jsou srabové a neumí se životu postavit, případně psychicky nemocní jedinci.

Pomoc s kreslením a nápady

19. října 2013 v 11:09 | Kallipsa |  Kreslím
Zdravím!
Jak asi víte, snažím se zlepšovat v kreslení (a pokud to nevíte, tak jste se to právě dozvěděli!). Ovšem někdy celkem problém vykoumat, co mám kreslit!
Každý kdo někdy tvořil (kresby, povídky ...) se mnou jistě bude souhlasit, když prohlásím, že nejsem jediná, kdo má v hlavě někdy prázdno. Jako by se všechny nápady domluvily a vyrazili na výlet -.-... a mě zapomněli vzít sebou!

Proto bych vás chtěla poprosit, kdyby jste mi pomohli v takových chvílých a napsali mi sem, co bych mohla nakreslit :)

Protože komentáře ve stylu - "Nakresli kočku"
mi moc nepomůžou, dám sem pár otázek, na které když odpovíte, budu vcelku přesně vědět jak si to představujete.

1) Hlavní postava/ věc, která bude středobodem obrázku?
2) Okolí, popřípadě pozadí obrázku?
3) Popis scény? (Co se tam děje?)
4) Nějaké detaily ... ?

Dotazník asi časem vylepší, ale právě spíchám vařit, tak to jen tak odfláknu :D

Jsem vděčná za každý návrh!! :)

Video - Owl Princess

19. října 2013 v 10:39 | Kallipsa |  Tutorials draw

Opět jsem prolízala youtube a našla jsem krásné video - speed paiting.
Myslím, že z takových videí se dá mnohé naučit, proto to sem dávám.
Toto video se mi hrozně líbí. Styl autora je sympatický a pokud můžu být trochu jako malá holka - roztomiloučký :D

Beran

19. října 2013 v 9:20 | Kallipsa |  Kreslím

Opět jsem po delší době něco nakreslila a stojí to za to, aspoň myslím. Je to kreslené částečně v paint tool SAI a dokončeno v PS.

JE to večerní práce a vím že je tam dost chyb, ale i tak mě to bavilo :)
Doufám, že se časem zlepším :)