Vampire knight

22. září 2013 v 20:36 | Kallipsa |  Anime
Zdroj obrázku: ZDE

ZÁKLADNÍ INFORMACE:
Celý název : Vampire Knihgt / Vampire knight Guilty
Žánr: upíři, shojo, bishounen, romantika
Omezení : 10 + (krev)
Dílů: 13 + 13

MŮJ NÁZOR: POZOR SPOILERY!
(Kdo má toto anime rád ať to radši nečte, jinak mě nebudete mít rádi :D)

Na toto anime jsme se začala dívat z úplně nepochopitelného vnitřního popudu, po té co jsem se dodívala na Kaichou wa Maid-sama, což je podobně jednoduché, lehce přiblblé, romantické anime.
Ze začátku jsem hlavně zkoumala promyšlenost uskupení světa upírů a lidí a jejich vztahy. Už od začátku mě ovšem štvala přiblblá hlavní hrdinka, která vždy jen zrudla, děkovala a když šlo do tuhýho někdo ji zachránil. Na druhou stranu nedivila jsem se, nebylo to překvapení! Po pár dílech mě, ale tento jednotvárný průběh děje trochu unavoval. Svět stál na velice jednoduchých pravidlech -
1) Nesmíš kousat lidi! Tady máš pilulky, které obarvují vodu!
2) Zlé přeměněné lidi, je potřeba zabít.
3) Obyččejné lidské holky jsou uplní trotlové a zbožňují upírské kluky!
4) Upírským klukům je to ukradený, mají upírky!
5) Líbejme nohy čistokrevným, vždyť umí dělat super triky s praskajícími okny a další COOL věci!

Jediná postava, kterou jsem si vážně oblíbila byl ředitel (jehož jméno si nepamatuji), který nikdy nezklamal a vždy se předvedl v tom nejdebilnějším světle ^^

***

Druhá serie byla o něco zajímavější, i když musím přiznat, že jsem se divila, kam chcou všechny ty chybějící informace narvat, když v sedmém díle pořád řešili hovadiny. Nakonec se jim to z části podařilo. Vysvětlili proč se ten divnej čistokrevnej upír fuurt tak zajímal o tu malou uřvanou Yuki, proč bělovlasý Zero tak miloval jeho chodící, krevní banku... hmm a určitě ještě pár dalších věcí. Také se ukázalo, že zloun je jakýsi upír (nečekaně), který byl roztrhaný na kousky a za deset let opět slepen dohromady jen proto, aby se potom nechal zabít Zerem, který byl naspídovaný krví Yuki a Kaname.

Nakonec jsem se ani nedozvěděla koho si hlavní "Uřvaná" vybrala za muže či ženu, také nevíme jak to dopadlo se školou, jak vysvětlili úmrtí tolika studentek, co se v té podivné noční třídě vůbec učili, jestli přežil takej divnej blonďák upír .... a spoustu dalších, pro autory zřejmě nepodstatných, informací, které mě jako divákovi SAKRA chyběly!

Závěrem bych chtěla doporučit případným divákům - podívejte se na to, zasmějte se, odškrkněte si řádek v seznamu a už se k tomuto anime moc nevracejte, pokud toužíte po jednoduchém oddechovém anime! :)

PS: Abych tomu uplně nekřivdila hudba byla super a kresba byla povedená! Některé části nebyly zas tak zlé, ale naštval mě hold konec a chybějící vysvětlení :)


RECENZE ZE SVĚTA:
Pro kladné hodnocení si můžete zajít SEM

ONLINE:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama