Září 2013

Kaichou wa Maid-sama online cz

28. září 2013 v 12:21 | Kallipsa |  Anime

Misaki and Takumi plushies.
Zdroj obrázku ZDE

Základní INFO:

Animovaný / Komedie / Romantický
Japonsko, 2010,
Režie: Hiroaki Sakurai
Dílů: 26
Čas jedné epizody: 24 min.

Můj názor:
Není to španté anime, jednoduché na pochopení, kreslené ve stylu Ouran highschool host club - je tu i podobný styl humoru, takže se mi to líbilo jen je velká škoda, že to končí a pořád nám chybí spousta informací.

Recenze ze světa:

Určitě velmi kvalitní a obsáhlá recenze je ZDE

Online cz:


Něco o něčem a kočkodlaci!

26. září 2013 v 22:31 | Kallipsa |  Povídky
Nevím jestli jste to někdy zkoušeli, vypnout a psát.
Tohle je můj pokus a doceal jsem se u toho bavila když jsem si to po sobě četla :D


"Drž se od ní dál, zbiju tě!" klouzal po podlaze a od noh se mu valil oblak prachu. Mladá dívka ve školní uniformě vážně vypadala děsivě.
"co je sakra ten ptáček?"
"Asi žížala" odpověď byla nečekaná, kdo by čekal že žížala bude mít křídla?
Klouzání se nezdařilo, dívka upadla a žížala uletěla. Kočkodlaci se pustili do hrabání v popelnicích jako by se nechumelilo.
"žížala uletí a je to zase tak jako před tím. Žádná změna."
"Smradi jedni!" Ulevil si Miko, modro-vlasý kluk s ocasem mečouna připnutým na klíčích. Pokud někdy někdo věděl proč ho tam nosí, asi už dávno umřel. Miku byl velmi starý, i když jeho tvář připomínala neholícího se mladíka. Jakou kosmetiku používá?

Oči, modré oči, zelené oči, červené oči… cože? Někdo se tam připletl, malá holčička s růžky, ocáskem a úšklebkem lucifera. Děti by se neměli jen tak pohybovat mezi peklem a normálním světe, jestli to tak půjde dál za chvílu si batolata budou hrát s pečeným kuřetem!

Jak si vyrobit obojek?

24. září 2013 v 20:12 | Kallipsa |  Módní sny

Tak konečně jsem si o víkendu koupila přívěšek, i když jsem upřímně neměla ponětí, co s ním budu dělat! Doma jsem zapátrala v paměti a vzpomněla jsem si na kamarádku, která má podobný obojek, jaký jsem vždy chtěla a také vím, že jsem si ho prohlížela a nevypadal nijak komplokovaně.

Proto jsem se pustila do práce a výsledek vidíte na fotce. "Pásek" je překvapivě z roztrhaných silonek (pevnějších), které jsem koupila u ťinťonů asi za 40 Kč, takže nic moc drahého, kroužek je potom z klíčů a přívěšek za 30 Kč z jednoho pouličního stánku.

A VOALÁ - mám nový doplněk!
Přijde mi že to vypadá docela dobře, takže mi to nedalo a musela jsem se pochlubit!

(Proč mi prohoba přijde že píšu jako 12 leté nezkušené tele? -.-)

Speed paiting - Ru3na

24. září 2013 v 20:03 | Kallipsa |  Tutorials draw
Jedno z mých nejoblíbenějších videí, kde velmi šikovná Ru3na kreslí svým jedinečným stylem ženu,
Je určitě v mnoha směrech skvělou inspirací! Také může mnohé obohatit o spoustu jeích technik například ve vybarvování!

Bohužel si své video dala jako "nevložitelné" takže sem dávám jen obrázek a ODKAZ přímo na youtube na toto video :)


How to draw the female face

23. září 2013 v 19:34 | Kallipsa |  Tutorials draw
Protože poslední dobou hodně prolízám youtube a hledám videa, ke lidé kreslí nebo radí jak kreslit, nahrabala jsem si už docela dlouhý sezna opravdu hezkých a zajímavých videí, se kterýma bych se chtěla podělit.

Zde je první z nich. Je tu v celku jednoduše vysvětleno jak nakreslit lidský obličej, přesněji ženu. Opravdu mě to bavilo a hned jsem podle toho zkusila nakreslit svoji verzi .... která se NEČEKANĚ nepovedla -.-

Snad vám poslouží víc jak mě :)


Nedodělané práce

23. září 2013 v 14:29 | Kallipsa |  Kreslím
Asi každý kdo někdy psal případně kreslil zná takové ty nedodělky, pro které prostě nemáme dost trpělivosti nebo se nám tolik nelíbí, abychom je někdy dodělali. Já už takových prací mám snad víc než těch hotových. Je to docela smutné, ale je to tak.
Ten kdo to má podobně musí souhlasit že k takovám nedodělkům se špatně vrací, a i když jsem se o to už několikrát pokoušela, většinou se mi to nepovede dodělat.

Na druhou stranu je i v tom rozpracovaném díle kousek mě a je docela škoda, že jsem to nikam nedala (aspoň pro mě), a proto píšu tento článek (který nejspíš nikdo číst nebude protože můj blog je jako Sahara :D uplně pustý!)


Tady jsem si spíše jen tak čmárala a nikdy to nemělo být dokončeno

Vampire knight

22. září 2013 v 20:36 | Kallipsa |  Anime
Zdroj obrázku: ZDE

ZÁKLADNÍ INFORMACE:
Celý název : Vampire Knihgt / Vampire knight Guilty
Žánr: upíři, shojo, bishounen, romantika
Omezení : 10 + (krev)
Dílů: 13 + 13

MŮJ NÁZOR: POZOR SPOILERY!
(Kdo má toto anime rád ať to radši nečte, jinak mě nebudete mít rádi :D)

Na toto anime jsme se začala dívat z úplně nepochopitelného vnitřního popudu, po té co jsem se dodívala na Kaichou wa Maid-sama, což je podobně jednoduché, lehce přiblblé, romantické anime.
Ze začátku jsem hlavně zkoumala promyšlenost uskupení světa upírů a lidí a jejich vztahy. Už od začátku mě ovšem štvala přiblblá hlavní hrdinka, která vždy jen zrudla, děkovala a když šlo do tuhýho někdo ji zachránil. Na druhou stranu nedivila jsem se, nebylo to překvapení! Po pár dílech mě, ale tento jednotvárný průběh děje trochu unavoval. Svět stál na velice jednoduchých pravidlech -
1) Nesmíš kousat lidi! Tady máš pilulky, které obarvují vodu!
2) Zlé přeměněné lidi, je potřeba zabít.
3) Obyččejné lidské holky jsou uplní trotlové a zbožňují upírské kluky!
4) Upírským klukům je to ukradený, mají upírky!
5) Líbejme nohy čistokrevným, vždyť umí dělat super triky s praskajícími okny a další COOL věci!

Jediná postava, kterou jsem si vážně oblíbila byl ředitel (jehož jméno si nepamatuji), který nikdy nezklamal a vždy se předvedl v tom nejdebilnějším světle ^^

***

Druhá serie byla o něco zajímavější, i když musím přiznat, že jsem se divila, kam chcou všechny ty chybějící informace narvat, když v sedmém díle pořád řešili hovadiny. Nakonec se jim to z části podařilo. Vysvětlili proč se ten divnej čistokrevnej upír fuurt tak zajímal o tu malou uřvanou Yuki, proč bělovlasý Zero tak miloval jeho chodící, krevní banku... hmm a určitě ještě pár dalších věcí. Také se ukázalo, že zloun je jakýsi upír (nečekaně), který byl roztrhaný na kousky a za deset let opět slepen dohromady jen proto, aby se potom nechal zabít Zerem, který byl naspídovaný krví Yuki a Kaname.

Nakonec jsem se ani nedozvěděla koho si hlavní "Uřvaná" vybrala za muže či ženu, také nevíme jak to dopadlo se školou, jak vysvětlili úmrtí tolika studentek, co se v té podivné noční třídě vůbec učili, jestli přežil takej divnej blonďák upír .... a spoustu dalších, pro autory zřejmě nepodstatných, informací, které mě jako divákovi SAKRA chyběly!

Závěrem bych chtěla doporučit případným divákům - podívejte se na to, zasmějte se, odškrkněte si řádek v seznamu a už se k tomuto anime moc nevracejte, pokud toužíte po jednoduchém oddechovém anime! :)

PS: Abych tomu uplně nekřivdila hudba byla super a kresba byla povedená! Některé části nebyly zas tak zlé, ale naštval mě hold konec a chybějící vysvětlení :)


RECENZE ZE SVĚTA:
Pro kladné hodnocení si můžete zajít SEM

ONLINE:


How to draw moon

4. září 2013 v 20:42 | Kallipsa |  Kreslím
Po zveřejnění mého obrázku nožní oblohy na DA se mě jedna dívka v komentářích zeptala jak jsem nakreslila ten měsíc. Protože moje angličtina není tak dobrá, abych jí to dlouze popisovala, rozhodla jsem se vytvořit malý tutoriál. Třeba se vám také bude k něčemu hodit!

Odkaz na DA pro detailnější obrázek zde

Palačinková pauza

4. září 2013 v 20:19 | Kallipsa |  Komentář reality
Protože kreativně se dá tvořit i jinak než jen na papír nebo v PC, chci se pochlubit svým výtvorem, který jsem tedy odkoukala z tohoto velmi povedeného gif-tutoriálu :)Našla jsem ho na stránce o hubnutí a zdravé stravě - Chci se cítit FIT
Tímto autorce rovnou děkuji za její skvělé příspěvky :)

Můj výtvor sice není tak krásný a je bohužel vyfocený na ostatních palačinkách, takže ani tolik nevyniká, ale proč se nepochlubit ^^


příště se mi snad povede lépe :)