Popelka ... ne záporák!

4. ledna 2013 v 15:22 | Kallipsa |  Pocity
Popelka ... ne záporák!

Vždycky jsem si říkala, že nevadí, že nemám moc přátel. Je jedno, že na vás hodně lidí kouká ze zhora. Hlavní je že máte rodinu, která se na vás nevykašle, vždycky vás podrží. Poslední dobou se mi zdá, že se mi svět hroutí. kousek po kousku. Škola, přátelé, budoucnot, inteligence ... ani kreslit a psát už mi nejde jako tehdy. Pořád tu byla ale rodina ne? ... Ne.
Už nějakou dobu se bojím vejít do kuchyně nebo obyváku. Bojím se že zase něco nechtíc provedu a oni mi zase nadají. Zase mi připomenou jak jsem neschopná, hloupá a k ničemu. Také se bojím, že nedokážu už snášet ty jejich neustálé narážky, výčitky ...
Dneska jsme se celá rodina sešli v obyváku a vykládali jsme si, protože taťka musí na operaci s kolenem a my máme doma schody. Všichni tak nějak mluvili a tak jsem jen zmínila, že pro něj asi bude nejtěžší vyjít ty schody, aspoň ze začátku ....
Nevím co ho na tom pobouřilo nebo jeslti to byl reakce na nějaké mé předchozí chování, ale okamžitě vypálil, že pokud nezměním svoje chování k ostatním a nepřestanu být na všechny zlá a protivná, že si to odnesu.
Měla jsem co dělat, abych se na místě nerozbrečela. Vždy jsem se považovala za docela odolnou bytost, která nebrečí u romantických filmů a podobně, ale poslední dobou je to horší a horší. Cítím jak se mi psychika stejně jako život tak nějak sype na hlavu. Opravdu neví co proti mě všichni mají ... hloupá naivní otázka .. spíš tedy nevím co dělám špatně. Já nevím jak být milejší a lepší k lidem.
Vždycky vidíme záporné postavy v pohádkách jako zlé necitlené lidi, ale co když jen nevěděli, že se chvoají špatně... nebo hůř co když se prostě nedokázali změnit?

No asi budu zápornou psotavou, macechou od popelky nebo její nevlastní sestrou ... a já se vždy považovala za Popelku ..
Vaše utrápená Kallipsa

Obrázek je vypujčen z účtu umělce na DA - papawaff
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste pesimista, optimista nebo realista?

Optimista
Pesimista
Realista

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 5. ledna 2013 v 14:02 | Reagovat

Milá Kallipso, příště se nenech zaskočit a zeptej se svého tátky, jak tvá otázka souvisí s tím, že jsi zlá. A pokud jsi ta zlá, tak proč si to myslí? Ať ti řekne konkrétní věc, která ho nutí k těmto výrokům. Přitlač ho k tomu, ať se vyjádří otevřeně a konkrétně. Třeba se s ním pohádej. Ale nenech se utlačit! Někteří rodičové zraňují své děti (a přitom ty děti už můžou být dávno dospělé, na věku nezáleží). Jsi zvyklá, že rodičové mají vždycky pravdu (a většinou ji mají, protože jejich pravdy jsou podleženy zkušenostmi - ale ani rodičové nejsou neomylní).
Nenech se!
Opravdu se nenech zakřiknout. Ozvi se a neboj se pohádat. Ale hlavně požaduj, ať ti řeknou konkrétní věc, která jim na tobě vadí. Obecné kecy jsou k ničemu...
A hlavně si to moc neber. On totiž nikdo není dokonalý a nikdo není jenom hodný a vlídný a moudrý a já nevímcoještě. Každý máme své chyby a slabosti.

2 Vendy Vendy | 5. ledna 2013 v 14:02 | Reagovat

P.S. oprava - zeptej se svého táty. Tam jsem se trochu překlepla...

3 Lenka Lenka | E-mail | Web | 6. ledna 2013 v 16:24 | Reagovat

Jdi dál. Lidi ve škole nejsou jediní na světě, přátelé si můžeš hledat i jinde. Přihlaš se do nějakého kroužku apod. ;-) držim palce a naprosto souhlasím s tím, co napsal člověk předemnou ;-) nikdo to nemá lehké, ještě před měsícem jsem na tom byla podobně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama