Bojovníci

23. prosince 2012 v 21:24 | Kallipsa |  Povídky
Tady je jedna jednorázovka, která teda není dopsaná, ale třeba se k tomu někdy dostanu. Neměla jsem už trpělicvost to dokončit tak to asi rozdělím na dvě část :) Aspoň se vám to bude líp číst :)
Vypujčila jsem si jmeno z úžasného anime SAO - Kirito. Určitě se na něj někdo podívejte pokud budete mít volno ^^

Pršelo. Kapky dopadaly na rozbité kusy betonu a hromady cihel. Stroužky vody putovaly prasklinami ve střechách a zdech. Neposlušný vítr zaháněl proudy vody do rozbitých oken a smíval tak prach ze zašlapaných starých koberců. Mezi zříceninami, které kdysi snad mohly být domy, se ozývalo skřípění uvolněných okapů, vrzání dveří a bouchání rámů oken o zdi. Ze zchátralého města vyzařoval neklid. Lidé odsud byli vyhnáni už před desítky let, ale z nějakého důvodu se zde stále držely stvoření jako byly například přízraky.


"To si dělají prdel!" rozkřikl se s nevěřícným pohledem Ren. Jeho oči směřovaly mezi suť nejbližšího z domů. Šedá průsvitná postava vznášející se pár centimetrů nad zemí nenechala Kirita na pochybách a také zaklel, ale potichu.
"Člověk se jednou za čas vydá na zaručeně lehkou misi a takhle to dopadá." Zuřil Ren dál a nevšímal si otráveného vzdychnutí svého kamaráda. Poletující přelud se přiblížil. Chtě nechtě se oba kamarádi připravili k boji. Ren zmlkl, vytáhl si masivní černý meč, který měl připnutý na zádech. Kirito už byl připravený, takže se ani nepohnul a jen temně hnědýma očima sledoval přibližující se nebezpečí. Čekal na správný okamžik, když v tom se vedle někoho ozval zuřivý řev. Kirito otočil oči v sloup. Ren se totiž rozběhl proti přízraku jako splašený a s divokým bojovým řevem zaútočil na do té doby klidnou průsvitnou postavu. Přízrak se zastavil, ale jen na okamžik, po té zaútočil. Ren se skrčil pod nataženou průsvitnou pazourou. Zásah hrozivými spáry by byl smrtelný, to dobře věděl. Ze své pozice při zemi sekl rychlým pohybem po průsvitných nohách, které byly zakryté povlávajícími cáry pláště. Jeho meč bez sebemenšího odporu proletěl oblakem kouře a Ren opět zaklel. Tiché zasvištění za jeho zády ho upozornilo na další útok. Bez rozmyslu se vrhl vpřed. Padl na břicho do prachu a rukou silně uhodil do kusu zdiva. Bolest byla v návalu adrenalinu téměř nepostřehnutelná. Ren se otočil na záda s napřaženým mečem, ale už nebylo proti čemu bojovat.
"Díky že jsi opět hrál návnadu." Ušklíbl se na něj Kirito a z jeho slov byl neomylně cítit sarkasmus. Ještě stále se kolem něj vznášel opar mlhy, ve kterou se přízrak po smrti proměnil.
Ren si cosi nespokojeně mumlal pod nos a vstával, ovšem zraněná ruka se teď po akci trochu projevila. Když se o ni opřel, ve snaze zvednout se na kolena bolestivě v ní zaškubalo. Kirito si toho okamžitě všiml a neodpustil si poznámku.
"Ty by jsi se zranil i při hraní s hrkávkou. Člověk tě nemůže nechat chvíli bez dozo…" zarazil se. Jeho pohled byl napjatý. "Zvedni se dělej!" křikl náhle na Rena a pomohl mu vstát. Oba se rozběhli hlavní ulicí zpět k lodi. Za jejich zády se vynořila snad armáda přízraků a jiných démonů. Do teď tiché město naplnila směsice syčení a pištění, jak se všechny zrůdy z města přišli pomstít.
"Dělej! Dělej!" pobízel Rena a táhl ho za sebou jako kus hadru. Těsně před lodí se otočil na patě a poslal svého kamaráda švihnutím do nákladního prostoru, který byl otevřený, jako by na ně už čekal. Mezitím se nejrychlejší démoni dostali na dosah meče. Kirito rychlými ranami a úskoky bránil loď, dokud se Ren nedostal k řízení. Po té skočil dovnitř. Loď se vznesla s jemným chvěním motoru do vzduchu.
"To bylo o chlup" oddechl si Ren s širokým úsměvem a ohlédl se. Kirito právě probodl posledního démona, hnusnou rudou stvůru s tlamou buldoka a spáry podobnými trolím, který se v poslední chvíli dostal na palubu, ještě než byly nákladní dveře úplně zavřené.
"Je to větší průšvih než jsme čekali. Kde se tam všechny ty bestie vzali?" mumlal ustaraně a usedl vedle Rena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste pesimista, optimista nebo realista?

Optimista
Pesimista
Realista

Komentáře

1 Dennys Dennys | Web | 25. prosince 2012 v 17:27 | Reagovat

Bojové povídky mě moc nebaví, tudíž je i málokdy čtu, proto se v nich moc nevyznám a neumím je moc pochválit. Ale přesto chci podotknout, že popisy okolí máš na začátku celkem dobré.

2 kallipsa kallipsa | Web | 25. prosince 2012 v 18:20 | Reagovat

[1]: No popis je tu vážně hodně chabý :D ... Je to spíš o té akci a i ta je tam jen tak lehce. Vážně to byla odechovka kamarád nadhodil téma a já jsem začala psát :)

3 Dennys Dennys | Web | 25. prosince 2012 v 18:44 | Reagovat

První odstavec, jak popisuješ kde jsou, se mi líbí... jestli chceš vidět chabé popisy znám i horší pisálky, který se jimi vůbec nezaobírají a píšou jen: Vešla do místnosti... :D proto říkám, protože si myslím, že si začátečník, že je to dobré :)

4 kallipsa kallipsa | Web | 25. prosince 2012 v 20:06 | Reagovat

[3]: Píšu už asi 3 roky :D ... no ale nevadí nemíním se tím asi živit :D

5 Channina Channina | Web | 30. prosince 2012 v 19:29 | Reagovat

Ja si myslím, že je to super. Pred pár mesiacmi som aj písala poviedky, ale akosi ma o prešlo :P Nechodila inšpirácia :)

6 Ree Ree | 9. června 2014 v 22:41 | Reagovat

Je to pěknýýý .. =) A jen tak mimochodem, SAO jsem viděl. Je to pěkné anime, ale přišlo mi, že od půlky, kdy se dostali do hry s vílami to bylo o něco horší, ale i tak dobrý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama